26 Kasım 2013 Salı

ÜÇ KATINA KADAR TAZMİNAT TALEBİM (2)

Herkese Merhabalar,


Hepinizin bildiği gibi Rekabet Kurulu'nun Türk bankacılık sektöründe faaliyet gösteren 12 banka hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun (RKHK) 4. maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 08.03.2013 tarihide idari para cezasına hükmetmiş ve kararın detaylarını bize sunan gerekçeli karar 15.7.2013 tarihinde yayımlanmıştır.

Bunun üzerine, rekabet ihlali yapan ve Rekabet Kurulu’nun idari para cezası verdiği12 bankadan birisi olan ve ihlalin devam ettiği tarihlerde taşıt kredisi kullandığım Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (Vakıfbank) hakkında, rekabet ihlalin gerçekleştiği dönemde kullandığım taşıt kredisi nedeniyle ödediğim yüksek faizden kaynaklanan zararımın tazmini amacıyla 1.8.2013 tarihinde RKHK'nın 57inci ve 58inci maddelerine dayanarak tazminat davası açmıştım.

Bugün bana ulaşan SMS mesajından öğrendiğim kadarıyla, 17. Asliye Ticaret Mahkemesi, ön incelemesini tamamlamış ve tarafıma Mart 2014 tarihine ilk duruşma gününü vermiştir. Karar elime geçtiğinde, Vakıfbank’ın ön inceleme aşamasında yaptığı usul itirazlarına ilişkin mahkemenin yaptığı değerlendirmeleri özet biçimde paylaşacağım.


Herkes için hayırlı olması dileğiyle….   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder